Weekend ze "Zbrodnią i karą" w Chorzowie

Wydarzenie roku 2017 w ankiecie musicalove.info wraca na scenę Chorzowskiego Centrum Kultury. To trzeba zobaczyć. 24 i 25 lutego.

"Zbrodnia i kara" na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego to spektakl muzyczny Sceny Musicalowej STEP Tomasza Micha. Tym razem klimat przedstawienia jest bardziej mroczny niż zwykle. Akcja rozgrywa się współcześnie na Załężu w Katowicach. Bohaterem jest Rodion Raskolnikow, były student prawa. Rodion mieszka w starej kamienicy w małym pokoju na poddaszu. Nie pracuje, żyjąc z pieniędzy przysyłanych przez siostry. Buntuje się przeciw porządkowi świata. Ma poczucie, że bogaci dorabiają się w nieuczciwy sposób wykorzystując innych, słabszych od siebie. Postanawia zmienić ten stan rzeczy. Obiektem jego nienawiści staje się lichwiarka, która pożycza pieniądze na wysoki procent i bezwzględnie egzekwuje długi. Rodion próbuje wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

To klasyczna powieść w nowej odsłonie i próba odnalezienia odpowiedzi na pytania: Czy szlachetny cel uświęca środki? Czy wybitnej jednostce wolno więcej? Czy w pewnych okolicznościach mamy prawo zabić drugiego człowieka?

Najbliższe spektakle 24 i 25 lutego w Chorzowskim Centrum Kultury o 18:00. Bilety można kupić tutaj lub natalia@chck.pl Informacje telefoniczne 32 349 78 84/63

Przypomnijmy, spektakl "Zbrodnia i kara" zdobył pierwsze miejsce w ankiecie przeprowadzonej na musicalove.info. Każdy uczestnik sondy mógł dokonać wyboru jednego lub kilku z 14 zaproponowanych musicali. Każdy wybór powodował dodanie kolejnego punktu dla danej produkcji. W sondzie udział wzięło 976 osób. Uczestnicy udzielili w sumie 1941 odpowiedzi.

424 głosami internautów (43,4%) pierwsze miejsce przyznano produkcji Studia Musicalowego STEP w Chorzowie, "Zbrodnia i Kara" w reżyserii Tomasza Micha i Tomasza Owczarka. Na drugim miejscu z udziałem 27,3% głosów (266) uplasował się "Doktor Żywago". Trzecie miejsce głosami (200 - 20,5%) internautów zdobyło "Chicago".