Wiemy kiedy będą bilety na "Doktora Żywago"

Jesienią tego roku na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wraca musical "Doktor Żywago" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

33 spektakle najbardziej oczekiwanej premiery tego sezonu, wystawione jesienią ubiegłego roku, w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, obejrzało prawie 22 tysiące widzów. Niewielka ilość spektakli tylko zaostrzyła apetyt publiczności. Na ostatnie spektakle bilety sprzedały się błyskawicznie.

- Uważam, że powstało jedno z najlepszych przedstawień, przy jakich miałem szczęście pracować - mówi dla musicalove.info Daniel Wyszogrodzki, autor przekładu, "ojciec chrzestny" wydarzenia. - Superprodukcja na białostockiej scenie (dodajmy: na wielkiej białostockiej scenie, bo rozmiary ma imponujące), sprawiła, że musical „Doktor Żywago” zajaśniał pełnym blaskiem. Praca moich kolegów – reżysera Kuby Szydłowskiego i scenografa Mariusza Napierały – dała kapitalne efekty. Zresztą na wszystkich etapach realizacja jest wspaniała – ruch sceniczny, kostiumy, przygotowanie chóru i zastosowanie wielkiej orkiestry.

- Wspaniała obsada, realizatorzy, Opera i Filharmonia Podlaska - wspomina Paulina Janczak, grająca w musicalu Larę. - Było to ogromne wyzwanie przede wszystkim aktorskie, ale też niesamowita przyjemność. Wielkie wydarzenie w moim życiu.

Niewykluczone, że na wznowienie "Doktora Żywago", sprzedaż biletów - której rozpoczęcie zaplanowano na 11 kwietnia - będzie cieszyła się równie ogromnym zainteresowaniem, jak było to w przypadku powracającego za miesiąc do Białegostoku musicalu "Upiór w operze". Przypomnijmy, tylko w pierwszej dobie sprzedaży rozeszło się 2 tysiące biletów na musical w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Pod koniec grudnia ubiegłego roku po przeszło dwóch miesiącach, sprzedane było już ponad 12 tysięcy biletów, czyli prawie połowa puli na spektakle zaplanowane na wiosnę!

Tu przeczytasz naszą recenzję "Doktora Żywago"

Zdjęcie w tekście, źródło www.oifp.pl autor M.Heller