Wrzesień należy do Addamsów. "Rodziny Addamsów"!

8 i 9 września premiera w Teatrze Syrena w Warszawie! Dwa tygodnie później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. 

„Rodzina Addamsów” w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce.

Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.


Twórcą „Rodziny Addamsów” jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu „Rodzina Addamsów”. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako „Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny”.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk („Zakonnica w przebraniu”, „Nine”, „Czarownice z Eastwick”). Kierownictwo muzyczne spektaklu objęli Tomasz Filipczak (Warszawa) i Piotr Deptuch (Poznań). Za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię zaprojektował Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę „Rodziny Addamsów” w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę "Zakonnicy w przebraniu" (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w „Rodzinie Addamsów” stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej.

Tu znajdziesz bilety na warszawską "Rodzinę Addamsów", a tutaj na poznańską!  Warto odwiedzić oba teatry!

Fot. Teatr Syrena/K.Chmura