Wystawili "Les Miserables". Teraz proszą o wsparcie!

Utalentowani, pełni pasji i szalenie ambitni. Artyści amatorzy z formacji teatralnej powstałej przy warszawskim liceum, dzięki pomocy finansowej internautów mają szansę na realizację swoich musicalowych marzeń.

Samodzielny Zespół Teatralny Organizowany w Staszicu (w skrócie SZTOS) powstał przy XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. To amatorska grupa teatralna; ludzie kochający aktorstwo, muzykę, sztukę. Ostatnim, a zarazem największym projektem SZTOS-u był musical "Les Miserables". Nad tym niezwykłym spektaklem kilkadziesiąt osób pracowało przez ponad 9 miesięcy. Zwieńczeniem wysiłków była grudniowa premiera musicalu, który przypomnijmy dotychczas w Polsce wystawiały tylko trzy profesjonalne teatry!

Młodzi artyści za pośrednictwem portalu Polakpotrafi poszukują teraz wsparcia, tym bardziej, że mają ambitne plany.

- Spektakl przyniósł nam dużo satysfakcji, był związany z dużym rozwojem wokalnym i aktorskim każdego z nas - wyjaśnia Łukasz Czyż. - Jesteśmy otwarci na nowe osoby, planujemy kolejne przedstawienia. Rozważamy m.in. "Hamiltona", "Upiora w operze", "Króla Lwa", a na razie zamierzamy jeszcze kilkakrotnie wystawić "Les Miserables".

Celem projektu jest zebranie pieniędzy na sprzęt nagłośnieniowy potrzebny do realizacji kolejnych spektakli na możliwie najwyższym poziomie.

- Do tej pory na spektaklach korzystaliśmy z pożyczonego sprzętu jak głośniki, odsłuchy, subwoofery, mikrofony pojemnościowe i nagłowne - wyjaśnia Czyż. - Niestety nie mamy możliwości wypożyczać sprzętu na próby, poza tym pożyczone mikrofony nagłowne (starego typu) powodowały liczne sprzężenia i trzaski w głośnikach. Bardzo ciężko jest również zgromadzić na występ odpowiednią ilość takich mikrofonów - dlatego zakupienie ich jest dla nas priorytetem.

Na początek SZTOS planuje zakup pięciu mikrofonów nagłownych wraz ze stacjami mikroportów, antenami dipolowymi wraz ze statywami do nich i kable BNC - koszt jednego zestawu to 2500-3000 zł. Więcej o zbiórce na stronie Polakpotrafi. Musicalove.info gorąco zachęca!

Zdjęcia w tekście: J.Nowinski, JNPhotos

les1JPG
les3JPG