Zaśpiewaj, zagraj i zatańcz w musicalu "Poprawiny"!

Kolejna produkcja Studia Musicalowego STEP Tomasz Micha w Chorzowie. W Chorzowskim Centrum Kultury ogłoszono casting!

Studio Step istnieje od 13 lat i pomaga realizować sceniczne marzenia aktorów, tancerzy i wokalistów. Jego twórcy zaczynali od pokazów tańca irlandzkiego oraz układów inspirowanych musicalami. Dziś - bez wielkich pieniędzy - produkują i wystawiają własne spektakle. Zawsze przy szczelnie wypełnionej widowni. Ekipę tworzą pasjonaci sceny.

- Nie lubię określenia amatorzy. To są półprofesjonaliści, a niektórzy poziomem nie odbiegają od poziomu studentów IV roku PWST - podkreśla Tomasz Owczarek, odpowiedzialny za przygotowanie aktorskie. - Aktorzy w większości są po szkole Art-Play Doroty Pomykały, a niektórzy tancerze Tomasz Micha tańczą już ponad 10 lat. Wokalistami są często również wykształcone osoby po studiach w Katowicach.

Po sukcesie pełnych humoru musicali "Jak nie my to kto" (recenzja), "Hotel Czarna Magnolia" czy poważniejszego spektaklu "Zbrodnia i kara", ruszyły przygotowania do najnowszej produkcji - "Poprawiny" w reżyserii Tomasza Owczarka i Tomasza Micha, do scenariusza Aliny Moś-Kerger. Wokalnie artystów przygotuje Aleksandra Konior.

- Akcja musicalu "Poprawiny" rozgrywa się dzień po weselu - zdradza zarys scenariusza Tomasz Owczarek. - Na początku wszyscy pokazują swoje starannie wyreżyserowane maski, żeby po mocno zakrapianej imprezie odsłonić swoje prawdziwe oblicze. Z cienia wychodzą dawne zatargi i niezrealizowane namiętności.

16 września w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się casting dla aktorów, wokalistów i tancerzy! Początek o godzinie 14:00 w sali widowiskowej ChCK przy Sienkiewicza.

- Z racji tego, że przewidujemy różne role, zachęcamy do zaprezentowania wszystkich swoich umiejętności i talentów - wyjaśnia Tomasz Owczarek. - Prosimy o przygotowanie dwóch różnych w klimacie fragmentów prozy, dwóch piosenek lub/i krótkiego układu choreograficznego.

Wszelkie pytania dotyczące castingu można zadawać w wiadomościach prywatnych na fanpage'u na Facebooku: www.facebook.com/studiomusicalowestep