Julia chciałaby do Metra, Romeo wylogowuje się do życia


Teatr Studio Buffo od zawsze był kuźnią talentów. Długo by wyliczać nazwiska artystów odkrytych przez duet Józefowicz i Stokłosa. Janowski, Melzer, Nowakowska - lista wydaje się nie mieć końca.  Nazwiska tych wokalistów stały się już dziś markami rozpoznawalnymi w muzycznym świecie. Ale Buffo wciąż szuka i daje swoim kolejne głosy. Czy czeka je świetlana przyszłość? 

ninajakubjpg 

musicalove.info (krótko po spektaklu) rozmawia z Niną Major i Mateuszem Jakubcem, odtwórcami ról głównych w najnowszej produkcji Studia Buffo - "Romeo i Julia w 3D"

Nina Major - 21-letnia modelka, podróżniczka, wokalistka o niepowtarzalnej barwie głosu. W wieku 17 lat wystartowała w Voice of Poland. Oceniała ją m.in. Edyta Górniak, również "wychowanka" Janusza Józefowicza

Mateusz Jakubiec - 24-latek, aktor Studia Buffo, poza "Romeo i Julia" pojawia się w "Metrze", "Policie" i "Piotrusiu Panie". Uczestnik "Bitwy na głosy" w TVP2 oraz show Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo".

musicalove.info:   Jak zaczęła się Wasza przygoda z Buffo?

Nina: - Zaczęło się od castingu w styczniu tego roku i udało mi się dołączyć do obasady. Już na casting trzeba było przygotować jakiś utwór, więc praca nad moim udziałem w musicalu, zaczęła się już wtedy. Mimo, że śpiewam od dawna to na musicalowej scenie jestem dopiero od września, to moje pierwsze spektakle w roli Julii. Uwielbiam scenę, kontakt z publicznością. Wiadomo, jest nieco tremy. Świetnie pracuje mi się z doświadczonymi aktorami, dzięki nim czuję się pewnie na scenie.

Mateusz: - Do Buffo również trafiłem przez casting, od dziecka uwielbiałem musicale, znałem nagrania z Buffo i marzyłem, żeby jakąkolwiek rolę zagrać np. w "Romeo i Julii". I udało się, z czego bardzo się cieszę.

musicalove.info: Nowa wersja spektaklu "Romeo i Julia" jest bardzo wirtualna. Jak wy odnajdujecie się w tej rzeczywistości?

Mateusz: - Czasy zmuszają nas trochę do tego, że nasze prywatne życie wygląda trochę jak to z  futurystycznej wersji spektaklu, ale oczywiście bez przesady. Jeszcze nie doszło do tego żebym żył w sieci i nie wylogowywałbym się do życia realnego. Ale jak widzę po sobie i przyjaciołach to trochę zmierzamy w takim kierunku, wirtualnego świata. Nasz spektakl to nie bujda czy ściema, to co dzieje się na scenie ma szansę się sprawdzić w przyszłości. To swego rodzaju ostrzeżenie.

musicalove.info: Jakie plany i marzenia na najbliższą sceniczną przyszłość? Będziecie podążać śladami innych artystów Buffo, którzy dziś robią karierę na muzycznych scenach? Tak jak np. Zosia  Nowakowska (obecnie w roli Niny w Pilotach w TM Roma)

Mateusz: - Znam się i przyjaźnię z Zosią. Podziwiam ją na scenie. Osobiście chcę nadal się rozwijać oraz doskonalić swoje aktorskie i wokalne umiejętność.

Nina: - Chciałabym zagrać w "Metrze". To nie musi być rola Anki. Dla mnie to będzie niesamowita przygoda, móc wystąpić w kultowym musicalu "Buffo".

Tu przeczytasz recenzję musicalu "Romeo i Julia w 3D"

(Fot. Facebook/NinaMajor)