W teatrach muzycznych sylwestrowa impreza trwa nadal!

W ostatnie wieczory 2017 roku teatry muzyczne z całej Polski zadbały o dobrą zabawę dla swojej publiczności. Ci, którzy nie dostali się na te niezwykłe koncerty w najbliższych dniach będą mogli zobaczyć powtórki, podczas których nie zabraknie karnawałowej energii, świetnej rozrywki i artystycznych wrażeń.  Zobaczcie nasze podsumowanie:

„WinyLOVE Story” w Teatrze Muzycznym w Lublinie to widowisko muzyczne osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. To podróż w czasie do okresu Wielkiej Płyty – nie tylko tej konstrukcyjnej, ale przede wszystkim tej winylowej – będącej materialnym symbolem pięknego okresu w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej. W tle bigbeatowych rytmów rozgrywa się tytułowe winyLOVE story – historia miłosna marynarza i maturzystki. Nie jest to jednak opowieść rzewna ani ckliwa. Perypetie głównego bohatera okraszone zostały dużą dawką humoru i dowcipu. Akcja widowiska rozgrywa się w wakacyjnej scenerii, przywodząc na myśl chwile relaksu i odpoczynku, które upływają najprzyjemniej tam, gdzie „morza szum, ptaków śpiew”…  Najbliższe spektakle 20, 21 stycznia oraz  16, 17 marca.  (foto Mieczysław Sachadyn, Ewa Sobkowicz)

Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza na Bal u Cygana. Skrócona wersja Koncertu Sylwestrowego prezentowana będziemy w czwartki, piątki, soboty i niedziele karnawału 2018. Bohaterem tegorocznych BISÓW będzie Jacek Cygan, a właściwie – jego najpiękniejsze piosenki.  Jacek Cygan, autor popularnych i lubianych przebojów śpiewanych przez całą plejadę polskich wokalistów, współpracował i nadal pracuje z najwybitniejszymi kompozytorami, takimi jak: Krzesimir Dębski, Seweryn Krajewski, Ryszard Rynkowski, Grzegorz Skawiński, Krzysztof Herdzin, Marcin Pospieszalski, Włodzimierz Korcz, Wiesław Pieregorólka, Grzegorz Turnau, Robert Janson, Jerzy Filar, Jan Hnatowicz.  Chorzowski Sylwester na BIS 4-7 stycznia, 12-14 stycznia, 19-21 stycznia, 26-28 stycznia, 30 -31 stycznia , 1- 4 lutego, 9-11 oraz 13-14 lutego.


„Step by step” to doskonała propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi na karnawałowe szaleństwo. Na scenie zapanują gorące rytmy, miłość i namiętność, królować będą tango, cza-cza i step. Polskie przeboje lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz najsłynniejsze amerykańskie przeboje musicalowe i cudowne piosenki zaśpiewają znakomici artyści – soliści teatru oraz goście Wspaniałą zabawę zapewnią hity Ludmiły Jakubczak, Skaldów, Kasi Sobczyk, Danuty Rinn i Andrzeja Rosiewicza oraz przeboje z musicali „Cabaret”, „Grease” i „New York, New York”, a atmosferę podkręcą kochane przez wszystkich evergreeny, takie jak “Moon River” i “Hit the road, Jack”. Wszystko to w szalonym rytmie, ze znakomitą choreografią, w bajecznych kostiumach i przepięknej scenografii.  Najbliższe spektakle 5, 6, 26 27, 28 stycznia oraz 16, 17, 18 lutego.  fot. Michał Matuszak Elżbieta Piotrowska


Teatr Muzyczny w Poznaniu przywitał Nowy Rok z programem "Z Broadwayu do Hollywood 2". To kolejna odsłona koncertu, w którym pojawiają się fragmenty filmów, które doczekały się wersji musicalowych, a także musicali, które zostały zekranizowane. W ponad dwugodzinnym koncercie siły połączyli soliści, zespół wokalny, tancerze i orkiestra poznańskiej sceny muzycznej. Zadbano o nowe aranżacje i choreografie, które rozgrzewały publiczność.  Koncert poprowadził dyrektor poznańskiego Teatru Muzycznego Przemysław Kieliszewski, który również pojawił się na scenie - ku zaskoczeniu widzów - wykonując "How deep is your love" z "Gorączki sobotniej nocy" w towarzystwie Kiss-ów.  Powtórka koncertu 4 i 5 stycznia.  (fot. M.Kordula)


Koncerty Sylwestrowe stały się już tradycją Teatru Muzycznego w Gdyni. Odbywają się od 1995 roku i każdego roku przyciągają liczną publiczność. Każdy koncert był przygotowywany specjalnie z myślą o tej wyjątkowej okazji. W grudniu - już ubiegłego roku -  zaprezentowana została Rewia Jubileuszowa, w której artyści "Baduszkowej" powrócili do minionych 60 sezonów Teatru Muzycznego w Gdyni.  Powtórki rewii 2-7, 10-14 stycznia.