Daniel Wyszogrodzki: "Największy tajnik tej pracy, to umiejętność odrzucania łatwych rozwiązań"
O pracy nad przekładem musicalu, o "Kotach" i o kotach, o własnej książce z musicalami, ulubionych aktorach oraz wymarzonych do przetłumaczenia spektaklach - dla musicalove.info opowiada Daniel Wyszogrodzki tłumacz największych produkcji musicalowych, autor, dziennikarz muzyczny.


Edyta Krzemień: "Powiedziała mi: śpiewaj takie rzeczy. Dzikie i mistyczne".
O skoku na głęboką wodę w “Romie”, politycznych planach, rezygnacji z niektórych musicali, spotkaniu z Lisą Gerrard, własnych uczniach i... uczeniu się prostoty – Edyta Krzemień jakiej nie znacie w rozmowie z musicalove.info. Przeczytaj cały wywiad.


Jarosław Staniek: “Wolałbym zatańczyć ten wywiad”
O własnym stylu, perfekcji, tańcu płynącym z wnętrza, tajnikach choreografii i kasowaniu pamięci komputera - z musicalove.info rozmawiał Jarosław Staniek. Autor ponad 200 choreografii do spektakli teatralnych, musicali, filmów w Polsce i na świecie.  Zobacz całość!


„Mam wolę walki, o jaką nigdy bym siebie nie podejrzewała”
Czy mając 6 lat wyśpiewała sobie rolę w musicalu? Od przedszkola do Opola, Voice of Poland, Notre Dame de Paris i... król Julian. O ważnych i ważniejszych etapach w życiu w szczerej rozmowie opowiada Ewa Kłosowicz. Przeczytaj całą rozmowę.

"Kiedyś jakaś księżniczka Disney'a zaśpiewa moim głosem..."
 Śpiewała do plastikowego mikrofonu, biegała za Wortmannem, a "Roma" wywróciła jej świat do góry nogami. Dziś zaraża optymizmem, realizuje marzenia i kocha scenę. Musicalove.info rozmawia z Martą Burdynowicz. Przeczytaj całą rozmowę.


To jest "Broadway w Polsce"

Gromadzą wokół siebie artystów - pierwszą ligę młodego musicalowego pokolenia. I choć realizują swoje marzenia i ambicje, to nigdy nie zapominają o oczekiwaniach widzów. Jakub i Katarzyna Wocial oraz Maciej Pawlak - artyści i managerowie młodzi wiekiem i duchem, ale o bogatym doświadczeniu teatralnym i producenckim, tworzą BROADWAY W POLSCE. Przeczytaj całą rozmowę.


Przemek Zubowicz: „Wymarzyłem sobie świat”
Bardzo szczerze o drodze do musicalu, wymarzonych rolach, pomysłach na życie, związkach uczuciowych i musicalowych kobietach – Przemek Zubowicz w rozmowie z musicalove.info.  
Przeczytaj cały wywiad


Katarzyna Tapek: "Najwspanialsze w zawodzie aktora jest to, że codziennie można być kimś innym"
Chciała być lekarzem, logopedą. Dziś uważa, że "zapełniony kalendarz dla artysty to nie tylko wyzwanie, ale również duża satysfakcja"
Czytaj cały wywiad

Marcin Wortmann: "Aktor na castingu musi udowodnić, że jest wart roli do jakiej pretenduje”
Miał grać w orkiestrze, a ma za sobą 17 lat scenicznego doświadczenia, 17 różnych tytułów i blisko 3,5 tysiąca zagranych spektakli. Gra, tańczy, jest śpiewakiem operowym, wokalistą jazzowym.  Czytaj dalej

Paulina Grochowska: „Cały czas robię to co lubię!”

Przekonuje piłkarzy do pójścia do teatru, nie ma fabryki gwoździ, a piosenkę potrafi napisać nawet w garderobie. Do tego - jak trzeba - to uśmiecha się "candelowo".

Czytaj dalej 

„Zawsze wracałem do musicalu, który ratował mnie życiowo”

To była bardzo wymagająca fizycznie rola, tym bardziej, że zagrałem ją mając 47 lat. Nikt na świecie nie zagrał tej roli w tak zaawansowanym wieku (śmiech).

Czytaj dalej


"I gdyby tak, móc jeszcze raz, to zrobiłbym to samo"

"Ludzie pukali się w czoło, nie rozumieli o co chodzi. Bo przecież po co się męczyć, szukać gdzieś prywatnych pieniędzy i do tego ryzykować, skoro może być prościej..." 

Musicalove.info rozmawia Januszem Józefowiczem, dyrektorem artystycznym Buffo. Teatr Studio Buffo świętuje 25-lecie istnienia.

Czytaj dalej


Julia chciałaby do Metra, Romeo wylogowuje się do życia

Teatr Studio Buffo od zawsze był kuźnią talentów. Długo by wyliczać nazwiska artystów odkrytych przez duet Józefowicz i Stokłosa. Ale Buffo wciąż szuka i daje swoim kolejne głosy. Czy czeka je świetlana przyszłość? Przeczytaj (krótką) rozmowę z Niną Major (Julia) i Mateuszem Jakubcem (Romeo).

Czytaj dalej